Please enable JS

HAKAN IŞIK

Eviniz yok mu? Diye soranlara; “PİNO’muz var!” diyoruz! 18 günlük 7 ülkeyi kapsayan 4700 km lik turumuzu tamamladıktan sonra 6 günlük Ege turumuzu da tamamladık ve bizim ESTEBAN adını verdiğimiz AGİLE PİNOmuzla ...

Eviniz yok mu? Diye soranlara; “PİNO’muz var!” diyoruz! 18 günlük 7 ülkeyi kapsayan 4700 km lik turumuzu tamamladıktan sonra 6 günlük Ege turumuzu da tamamladık ve bizim ESTEBAN adını verdiğimiz 390 lık AGİLE PİNOmuzla toplamda 6102.4 km yol kat ettik.

Buradan özellikle karavan tecrübesi olmayan, almaya niyeti olan ancak farklı nedenlerle ya cesareti olmayan ya da aklında soru işaretleri olanlara yardımcı olmak için bu paylaşımı yapmak istedim.

İlk olarak PİNO muz bizi hiç mahçup etmedi. Mekanik ya da teknik anlamda neredeyse hiçbir sorunla karşılaşmadık. (Neredeyse diyorum çünkü sıkıntı hissettiğimiz sorunlar karavanla ilgili değil bizim seçimimizle ilgiliydi.

Örneğin alternatif bir enerji kaynağı yaptırmamak gibi- kesinlikle yaptırmanızı tavsiye ederim) PİNOmuzla seyahat o kadar keyifliydi ki çoğu zaman arkamızda takılı olduğunu unuttup dikizlerden sürekli kontrol ettik. Şerit değiştirme sırasında herhangi bir savrulma yapmadı. En çok merak edilenler sanırım iniş ve çıkışlar olmalı. Sakar geçidini bilenler vardır. İnanın Karadağ da Kotor Budva arasında öyle rampalardan inip çıktık ki SAKAR geçidine rahmet okutur.

Karavanı mız bize bu yollarda Hiçbir sorun yaşatmadığı gibi bilakis güvenli bir frenleme sağladı. Hatta bazen aracımızı tuttuğunu dahi hissettirdi. Buradan, başka bir karavan kullanmadığım için diğer markalarla ilgili yorum yapmam doğru olmaz. Bununla birlikte “El yapımı, el işçiliği olan PİNOmuzun bizi ziyadesiyle memnun ettiğini, birçok karavan meraklısı insanın aklında olan soru işaretlerine biz de sahipken bu tecrübe ile tüm şüphelerimizi ortadan kaldırdığını da belirtmek isterim.

Çekme karavanı, motokaravana tercih ettiğimiz için ve çekme karavanı da PİNO olarak karar verdiğimiz için çok mutluyuz.

Yollarda, kamplarda birçok farklı PİNO görmek dileği ile herkese selamlar ve sevgiler arkadaşlar.